Fare İlaçlama

Son yıllarda farelerin yapılarında meydana gelen değişimlerden dolayı fare ilaçlaması ayrı bir önem taşımaktadır. Yanlış ilaçlamalar sonucunda farelerin ulaşılması zor bölgelerde ölmesi koku problemlerini ortaya çıkartır. Buda ev ya da iş yerinizde tadilat yapmaya gerek duymanıza sebep olur ve sizin için daha maliyetli bir hal alır. Bu yüzden fare ilaçlaması yaptırırken profesyonel firmalar ve ekiplerden destek almanız sizin için daha sağlıklı ve ekonomik olur. Fare ilaçlaması iki şekilde yapılır;

1-YEMLEME USULU MUM BLOK:

Ulaşılması zor olan depolarda; palet altlarında ve rögarlarda kullanılır.

 

 2-KAPALI İSTASYON USULU MUM BLOK:

İlaçların dışarı dökülmesini engeller. Kilitli olmaları sayesinde çocuklar, kuşlar, kedi, köpek ve evcil hayvanlar için oldukça emniyetlidir. Evlere, bahçelere ve bina içlerine rahatlıkla uygulanabilir.

Fare istasyonlarının içerisinde bulunan ilaçlar nem, rutubet ve yağmurdan korunmuş oldukları için periyodik olarak yapılan uygulamalarda istasyon içerisindeki yemler kontrol edilerek fare yoğunluğu anlaşılabilir.

Kullandığımız fare ilaçları içerikleri sayesinde fare kuruyarak ölür ve bir deri, bir kemik kalır. Bu yüzden hiçbir şekilde koku ve kurtlanma yapmadığı gibi ölü farede evcil hayvanlara hiçbir zarar vermez.